BASKI BETON


Baskı Beton Nedir ?

BASKIBETON(Baskı Beton / Baskılı Beton) tüm mekanlar için tasarlanmış bir zemin kaplama sistemidir.

En önemli özelliği , tek tek döşenmiş taş görüntüsü veren desen baskılı beton teknolojisi olmasıdır.Çok çeşitli renk ve desende uygulanabilen, granit ve diğer tabii taşların tüm doğal görünümünü veren PRESSBETON; seçenek özgürlüğü, mukavemet değerleri, antik etkisi ve uygulama süresi ile geleneklere ve kültüre saygılı en yeni beton teknolojisidir.

Çevre düzenlemeleri, Kent alanları, Yollar, Alışveriş ve İş merkezleri, Turistik tesisler, Parklar, Restorasyon alanları, Marina ve Rıhtımlar. Otoparklar, Akaryakıt istasyonları ,Bahçe düzenlemeleri ve İç mekanlar BASKIBETON'un uygulandığı alanlar arasındadır.

PRESSBETON' un uygulanış, görünüş ve dayanıklılık açısından diğer malzemelere göre çok farklı özellikleri vardır. PRESSBETON; dökülecek özel beton ile aynı anda yüzeye uygulanan dolayısı ile betonla birlikte priz alan, yüksek mukavemetli, aşınıma ve darbelere dayanıklı ,tozumayan, leke tutmayan, kaydırmazlık sağlayan,solmayan, netice olarak tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek ,gelecek nesillerle de yaşayacak yegane kaplama teknolojisidir.

BASKIBETON uygulamasına , beton teknolojisindeki en son gelişmelerin aktarılması ve PRESSBETON malzemelerinin kalitesi PRESSBETON'a sürekli bir dayanıklılık verdiğinden ; BASKIBETON'un ömrü belirli bir zamanla sınırlı değildir.

%90 doğal maddelerden oluşan çevre dostu PRESSBETON; sahada blok olarak uygulandığı için tek tek döşenmiş taş görüntüsü vermesine karşın, zeminde zamanla oluşabilecek oturmalardan etkilenmez ve aynı yüzey düzgünlüğünü her zaman korur. Tek tek döşenen bir malzeme olmadığı için taş aralarının oynaması ,zamanla aralarda otların bitmesi gibi istenmeyen durumlar PRESSBETON için söz konusu değîldir.PRESSBETON'un diğer bir avantajı da hazır yapı malzemelerinin uygulanmasında ortaya çıkan detay sorunlarının kolaylıkla yerinde çözümlenebilmesi ile alan şartları ve mevsim koşullarına bağlı olarak ortalama 100 m2/gün/ekip uygulanabilmesidir.

Beton yüzeyine tatbik edilen renklendirici ve yüzey sertleştirici ( CSH , Colour Surface Hardener ) sayesinde yüzey mukavemeti standart bir betona kıyasla ortalama 4 ile 8 kat daha arttırılabîlmektedir.Aynı zamanda CSH'ın içerdiği pigmentlerin dış etkilere ve güneş ışığına dayanıklı olması da PRESSBETON'un renklerinin hiç bir zaman solmamasına ve ilk günkü halini korumasına sebep olur. Yüzey geçirgenliğini önlemek için tatbik edilen LSS (LSS , Low Solıd Sealer Betona devamlı ıslak görüntüsü verir ) parlatıcı özelliğinin yanı sıra betona nüfuz ederek tüm gözenekleri kapattığından ( betonun nefes almasına mani olmaz. ) ,donma çözülmeden dolayı oluşabilecek yüzey çatlaklarının oluşmasına mani olur ve aynı nedenle deniz suyu, rutubet, benzin, yağ, vb. maddelerden yüzeyin etkilenmemesini ve leke tutmamasını sağlar. Ayrıca, beton içine katılan mukavemet arttırıcı fiber ( MFR , Mono Filament Reinforcing ) ve özel katkılar ( AEA , Air Entraining Agence ) sayesinde betonun mukavemeti ve dış etkilere dayanımı arttırılmaktadır.İngiliz standartları ( BS 5750 ,kısım 2 ) ,Iso 9002 ve En 29002 standartlarına uygun olarak hammaddeleri ve uygulama setleri İngiltere'de üretilen ve İngiltere'den ithal edilen PRESSBETON'un tüm mekanik testleri yapılmış ve İngiliz standartları enstitüsü (BSI) tarafından da onaylanmıştır.

PRESSBETON ; fiyatı, sağlamlığı, kalitesi, dekoratif olma özelliği ve uygulama hızı açısından diğer karşınıza çıkabilecek tüm benzer yüzey kaplamalarına üstünlüğünü kanıtlayabilmiş alternatifi olmayan bir zemin kaplama sistemidir.

Baskı beton reklerine buradan, desenlerine ise buradan ulaşabilirsiniz.